Успомена на школске дане: Генерација матураната из давне 1966. године

Успомена на школске дане: Генерација матураната из давне 1966. године

На фотографији која је снимљена прије педесет седам година на Повјестачи, узвишењу изнад ћуприје, су ученици 4.б разреда (само младићи) са разредним старјешином професором Бошком Полић. Овом фотографијом забиљежен је посљедњи школски дан генерације која је матурирала 1966. године.

Гимназија у Вишеграду тада је радила као самостална школа коју је те године похађало 388 ученика.

На фотографији су тадашњи матуранти: Милан Станчић, Шпиро Миловац, Миленко Савић, Српко Станчић, Миломир Ђурђић, Рашид Јакубовић, Миленко Пецикоза, Екрем Мулахасановић, Љубодраг Рајак, Миле Поповић, Новак Ичагић, Миодраг Николић, Рашид Јакубовић, Хасан Табаковић, Рашид Фехрић, Омер Бранковић и професор Бошко Полић, дугогодишњии директор вишеградске Гимназије.