Код Андрића на рођендану

Код Андрића на рођендану

Познато је да је Иво Андрић све до смрти одржавао везе и контакте са вишеградском Гимназијом. Долазио је у посјете  ( 1953, 1963. и 1972 год. ), значајна новчана средства поклонио је  1955. године школи за набавку књига потребних школској библиотеци  и редовно честитао јубилеје и годишњице.  

Поводом његовог седамдесетог рођендана, делегација ученика школе са професором Божидаром Полићем, посјетила је Андрића у Београду и честитала му рођендан. Том приликом уручен му је пригодан поклон у знак сјећања на град његовог дјетињства.

Ученици  вишеградске Гимназије  посјетили су Андрића  и 1972. године на његов осамдесети рођендан.

П.С. Ова фотографија, као и имена ученика који су били у делегацији, налазе се у школском љетопису.