Познато је да је Иво Андрић све до смрти одржавао везе и контакте са вишеградском Гимназијом. Долазио је у посјете ( 1953, 1963. и 1972 год. ), значајна новчана средства поклонио је 1955. године школи за набавку књига потребних школској библиотеци и редовно честитао јубилеје и годишњице.
Поводом његовог седамдесетог рођендана, делегација ученика школе са професором Божидаром Полићем, посјетила је Андрића у Београду и честитала му рођендан. Том приликом уручен му је пригодан поклон у знак сјећања на град његовог дјетињства.
Ученици вишеградске Гимназије посјетили су Андрића и 1972. године на његов осамдесети рођендан.
П.С. Ова фотографија, као и имена ученика који су били у делегацији, налазе се у школском љетопису.